Esküszöm úgy ébredtem, mint akinek semmi sem hiányzik a boldogsághoz! Nem éreztem hascsikorgást, éhséget, bármi hasonlót. Éberebbnek látom magam, mint mikor elkezdtem. Kezdek ráérezni erre a léböjtre, és kezdem élvezni is. A bőrömön is érzem a javulást, az ízületeimen is, mintha olajozottabban működne a testem, pár évet fiatalodtam volna. Még egy furcsa észrevétel, a fogaim állapotán érzek változást, mintha erősebbek, ellenállóbbak volnának. Gondolom pallérozzák magukat a legközelebbi rágási lehetőségre.
A tegnap már említett növényi tejekről egy külön bejegyzést szeretnék írni, de a diótejről itt és most röviden említést teszek, mert az általam legygyakrabban készített növényi tejek közé tartozik, a zabtej után, és nem is igen hallani felőle.
Diótej recept
- 10 dkg dió
- 2-3 db datolya
- 2dl víz
- 5 dl víz
Beáztatom a diót minimum 2 órára, akár egy éjszakára, majd leöntöm róla a megbarnult vizet. erre azért van szükség, mert a magokat általában védi a fitinsav tartalmuk, mely a csírásodás ellen nyújt védelmet, hogy a magból a növény a megfelelő időben induljon csak növekedésnek. Ez a fitintartalom azonban nem csak a csírásodásban nyújt gátat, hanem nehezíti az emésztésüket is. Ezért kell kiáztatni, majd utána jól átmosni. Ezután 2 dl friss vízzel, valamint pár szem kimagozott datolyával összeturmixolom, míg kellemes krémes állgú lesz.
Adok hozzá még 5 dl vizet, és finom habosra turmixolom. Átszűröm egy tejzsákon, hogy igazán finom és kellemes állagot kapjak, vagy ha nem zavarnak az apró darabkák, elég lehet akár egy szűrő használata is, végül palackozom. Hűtőben pár napig gyönyörűen eláll, használható palacsintákba, turmixokhoz, tegnap 1 banán turmixot készítettem belőle. Egyszerűen imádom! A megmaradt pépet le lehet fagyasztani, így később még felhasználható pridge-ba (zabkása), vagy akár egy bőrápoló maszkba.
Tudtad-e?
A diónak gyulladáscsökkentő hatása van. Az összes dióféle közül az általunk ismert közönséges diónak van a legmagasabb omega-3 zsírsavtartalma. Nem véletlenül hasonlít a dió bele az emberi agyhoz. Gazdag E-vitaminban, és folsavban, ami az omega 3 zsírsavakkal együt védik az idegrendszerünket. Tehát az agyunk számára az egyik legjobb táplálék lehet a dió, vagy akár az abból készített diótej. Tele van antioxidánsokkal, és szívvédő hatása is ismert, szabályozza a vérnyomást. Legyőzi a szabadgyökök által okozott károsodást, segíti a sejtmegújulást. Semlegesíti a savakat, és segíti a kollagén regenerálódást, ami széppé és egészségessé varázsolja a bőrt, és a hajat. A dió tartalmaz ún. melatonint is, ami egy hormon, mely nyugtatja az idegrendszert, és nyugodt alvást biztosít számunkra. Ezért jó szívvel ajánlom esti lefekvéshez, de akár stresszes élethelyzetek könnyítésére is.
Kivis zöldséglé recept
- 4 db zellerszár
- 0,5 db karalábé
- 0,5 db (meghámozott) uborka
- 3 db kivi
- 0,5 db narancs
- ízlés szerint citrom leve
- ízlés szerint egy kis méz
Mindent beledobáltam a gyümölcsprésbe, majd kóstolás után úgy ítéltem meg, jót tenne neki egy kevés citrom, és facsartam hozzá, majd egy kávéskanál mézzel tovább ízesítettem. Kb 2 ilyen pohárnyi turmixot kaptam eredményül.
Mit fogyasztottam ma?
- vizet
- 2 pohár zöld levet
- 1 kis tál (tegnapi) spenótkoncentráumot – ma nem esett olyan jól, mint tegnap. Elég vad így tejszín nélkül. Még maradt egy adag holnapra, az is lehet, hogy teszek majd hozzá.
- 2 tál narancsos édesburgonya leves
- kevés natur joghurt áfonyával – természetesen semmi cukor, most még méz se
- egy kocka (70%-os) étcsokoládé